život s hypertenzí, vysokým krevním tlakem, srdcem

Život je stresující. Běháme z bodu A do B, mícháme pracovní a osobní povinnosti. To vše při zveřejňování na sociálních sítích! Propuknutí COVID-19 nám pomohlo uvědomit si, že každý potřebuje čas od času pauzu. Zůstat doma a nemít možnost jít ven pro nic kromě nezbytností může být také stresující. Nemluvě o tom, že izolace jde ruku v ruce s pocitem samoty a samoty. Co nejsou ty nejpozitivnější emoce na světě. To může být docela škodlivé pro kardiovaskulární systém. Světová zdravotnická organizace (WHO) dokonce uvádí, že existuje přímá souvislost mezi hypertenzí a rozvojem nejzávažnějších příznaků koronaviru.

Informaci dále potvrzuje studie, kterou zveřejnila skupina vědců z American College of Cardiology. Dokument se jmenuje „COVID-19 a hypertenze: co víme a co nevíme“. Upřesňuje, že pravděpodobnost budoucích problémů se srdcem se také zvyšuje, pokud prodělal virózu. Díky tomu je kontrola hladiny krevního tlaku životně důležitá pro vaše celkové zdraví. Existuje mnoho různých způsobů, jak to udělat.

Někteří volí zdravější stravu, jako je středomořská strava. Jiní zařazují do svého jídelníčku potraviny prospěšnější pro srdce. Pravidelné cvičení tonizuje tělo a upravuje postavu. Ale je také dobrý pro kardiovaskulární systém, protože pomáhá správně a normálně prokrvovat celé tělo. A zabraňuje rozvoji křečových žil. Pomáhá i aplikace přírodních produktů pro normalizaci krevního tlaku. Jednou z hlavních zákaznických možností v roce 2021 je CardioActive.

Ponořte se do našeho krátkého, ale komplexního průvodce řízením hypertenze!

Život s vysokým krevním tlakem: rozpoznávejte první příznaky!

Vysoký krevní tlak

Hypertenze je onemocnění mnoha tváří. Především proto, že hladina krevního tlaku se u mužů a žen v průběhu jejich životních fází vyvíjí velmi odlišně. Je rozšířený v průmyslových zemích a je často obtížné ho odhalit. Existují však některé příznaky, které mohou naznačovat přítomnost tohoto kardiovaskulárního problému. První příznaky jsou nespecifické a vyvíjejí se záludně. To znamená, že jsou pro postižené těžko rozpoznatelné. Potíže s usínáním, neklidný spánek, mírná podrážděnost a vnitřní úzkost jsou všechny možné důsledky vysokého krevního tlaku. Možné varovné signály jsou také ušní problémy (jako je tinnitus).

Pokud máte silné bolesti hlavy nebo závratě po psychickém nebo fyzickém stresu, může to být také známka hypertenze. U žen kolem 50 let mohou příznaky vysokého krevního tlaku připomínat příznaky menopauzy (návaly horka, závratě a změny nálady). U mužů středního věku může neléčený vysoký krevní tlak způsobit problémy s neplodností, jako je erektilní dysfunkce.

Pojďme si shrnout hlavní důvody, proč navštívit svého kardiologa:

  • Pokud jste vášnivý kuřák.
  • máte již existující diabetes;
  • Vysoký LDL cholesterol a nízké hladiny HDL;
  • Vaše rodina má genetickou anamnézu srdečních poruch;
  • Udržujte stravu bohatou na špatné tuky, sůl a cukr;

Obezita a hypertenze: když je důležitá správná kontrola hmotnosti!

Nadváha, zejména v okolí orgánů v dutině břišní, je rizikovým faktorem vysokého krevního tlaku. Tuková tkáň v této oblasti je z hormonálního hlediska velmi aktivní. To přeměňuje testosteron na estrogen (retence vody a soli) a syntetizuje molekuly, které zvyšují zánět. To vše při postupném snižování citlivosti na inzulín.

Ke kontrole, do které kategorie spadáte, můžete použít kalkulačku indexu tělesné hmotnosti (BMI). Jedním z hlavních důvodů, proč by si lidé s hypertenzí měli dávat pozor na svou váhu, je tuková tkáň. Zvyšuje tvorbu estrogenů a zadržování vody a soli. Některé ženy užívající antikoncepční pilulky hlásí otoky nohou. Je to dáno právě tímto zadržováním tekutin a solí estrogenu obsažených v antikoncepčních přípravcích.

5 přírodních léků na vysoký krevní tlak

potraviny srdce, hypertenze

Přírodní prostředky a řešení kardiovaskulárních problémů jsou vždy dobrou volbou při léčbě hypertenze. V některých případech jsou důležitým faktorem, protože příznaky se mohou objevit neočekávaně. Lidé s vysokým krevním tlakem by měli mít vždy po ruce něco na zmírnění nepříjemných příznaků.

5 nejlepších přírodních léků na vysoký krevní tlak, které můžete použít, jsou:

  • Česnek: Česnek může snížit krevní tlak o 8 %. Má antioxidační účinek, který zlepšuje stav pokožky a nervového systému. Česnek se používá jako přísada v mnoha domácích receptech.
  • Petržel a citron: Celý citron spolu s petrželkou rozdrťte v mixéru a směs odeberte na lačný žaludek. Tento lék vás ochrání před rozvojem vysokého krevního tlaku. Obě složky mají diuretický účinek. Pomáhají odstraňovat zadržené tekutiny, které způsobují vysoký krevní tlak.
  • Ovesné vločky: Konzumace ovesných vloček může kromě toho, že vám pomůže kontrolovat hypertenzi, snížit hladinu cholesterolu o 5 %. Pomáhá také regulovat krevní oběh.
  • Hořčík: Chlorid hořečnatý se nachází v potravinách, jako je řepa a vlašské ořechy, a používá se k léčbě hypertenze.
  • Červená řepa: Tato kořenová rostlina obsahuje kromě hořčíku také draslík, železo, sodík, vápník, fosforečnany a zinek. Pravidelná konzumace červené řepy je pro tělo velmi užitečná.

Zůstaňte šťastní, klidní a zdraví!

muž, vysoký krevní tlak, hypertenze

Většina lidí nepozná včasné varovné příznaky vysokého krevního tlaku. A často nesou následky. Bohužel některé z nich zahrnují zvýšené riziko infarktu a mrtvice. Buďte opatrní a dávejte si pozor na to, co se vám vaše tělo snaží sdělit. Zde není prostor pro chyby. Existuje mnoho způsobů, jak udržet své srdce a celý kardiovaskulární systém v dobrém stavu.

Jezte zdravě, buďte fyzicky aktivní a snižte stres. Existuje také mnoho přírodních prostředků k aplikaci. Zákazníci se v roce 2020 raději obrátí na kapsle z Incasol. Jejich zcela přírodní složení a dobrá cena z nich činí vynikající volbu. Receptura se skládá z organických extraktů, které normalizují krevní tlak a navozují pocit vnitřního klidu. Žijte lépe a buďte šťastní!

>>Objevte další zajímavé články v sekci našeho blogu!<<