węglowodany, węglowodany

Kiedy próbujemy lepiej kontrolować wagę lub wpływać na nasz apetyt poprzez spożywanie określonych pokarmów, często przypominamy sobie, że węglowodany lub węglowodany są niezdrowe i nie powinniśmy ich jeść. Nie zapominajmy jednak, że jeśli proces odchudzania jest dla nas trudny, zawsze możemy liczyć na pomoc naturalnego produktu. To może być KetoGuru naturalne tabletki, zawierające w swojej formule szereg ekstraktów organicznych. Czy węglowodany naprawdę są tak niesmaczne? Czy powinniśmy w ogóle zrezygnować z ich spożywania? Czy istnieje typ, który nadal moglibyśmy mieć? Jakie pokarmy powinniśmy spożywać, a których najlepiej unikać? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz poniżej, a także więcej zabawnych faktów dotyczących węglowodanów. Po prostu polecamy zostać z nami do końca.

Co to są węglowodany (węglowodany)?

Węglowodany to duża grupa substancji organicznych. Są niezwykle ważne dla wielu funkcji w żywych organizmach.

Jakie są rodzaje węglowodanów (węglowodanów)?

Rodzaje węglowodanów (węglowodany)

Ogólnie rzecz biorąc, węglowodany dzielą się na dwie kategorie – proste i złożone. Opiera się na formule ich budowy chemicznej oraz szybkości ich rozkładu w organizmie.

Proste węglowodany – Należą do nich pokarmy bogate w cukry proste. Często określa się je mianem „pustych kalorii” ze względu na to, że bardzo szybko rozkładają się w organizmie. Przykładami tej grupy mogą być glukoza, galaktoza i fruktoza. Glukoza jest głównym źródłem energii podczas aktywności fizycznej. Nie rozkłada się tak jak węglowodany złożone. Jest kierowany do krwiobiegu przez jelito cienkie. Galaktoza jest częścią laktozy. Można go znaleźć w burakach cukrowych i produktach mlecznych. Glukoza występuje głównie w owocach. W dużych ilościach może przeciążać wątrobę, co następnie zamienia ją w tłuszcz. Zalecana dzienna dawka fruktozy to nie więcej niż 30g. na dzień. Oznaczałoby to od trzech do czterech owoców normalnej wielkości.

Węglowodany złożone – Nazywane są polisacharydami. Tworzone przez długołańcuchowe ogniwa monosacharydów, najważniejszą różnicą między węglowodanami prostymi i złożonymi jest to, że węglowodany złożone potrzebują dużo czasu, aby się rozłożyć. Zawierają też więcej składników odżywczych dla naszego organizmu, a nie tylko „puste kalorie”. Wiele z nich zawiera błonnik, który jest rozkładany przez organizm jeszcze wolniej. Są uważane za lepszy i zdrowszy rodzaj węglowodanów. Nie są również szkodliwe dla poziomu cukru we krwi.

Ile węglowodanów (węglowodanów) powinniśmy brać? A jakie typy?

węglowodany, kobieta

Chociaż przejadanie się pokarmami bogatymi w węglowodany proste nie jest zalecane, są one dobrym wyborem, gdy musimy się najeść tak szybko, jak to możliwe. Szczególnie w sytuacjach, gdy wiemy, że mamy przed sobą zaplanowaną aktywność fizyczną. Powinniśmy jednak zachować umiarkowane ilości i starać się jeść jak najmniej, aby się najeść. Nie powinniśmy zapominać, że nadmierna konsumpcja szkodzi naszemu zdrowiu, nawet jeśli wybieramy najzdrowsze pokarmy.

Dla osób, które chcą zrzucić kilka kilogramów lub kilogramów, dietetycy twierdzą, że węglowodany powinny stanowić 45% -65% dziennych kalorii. Ogólnie mówi się, że jeśli spożywasz 2000 kalorii dziennie, twoje ciało potrzebuje około 225 do 325g. węglowodany dziennie. Jeśli chcesz uzyskać lepszą kontrolę wagi, lepiej ograniczyć spożycie do 50-150g. węglowodanów. Należy jednak pamiętać, że nasz indywidualny metabolizm i aktywność fizyczna mają ogromne znaczenie i są różne dla każdego. Spożywaj miarką, dobierając odpowiednią ilość do swojego stylu życia.
Jakie są pokarmy bogate w węglowodany?

Dzielimy węglowodany na dobre i złe, zdrowe i niezdrowe. Jesteśmy świadomi ich właściwości. Ale teraz pytanie brzmi – które pokarmy zawierają dobre węglowodany, a które złe? Stworzyliśmy krótką listę, która może służyć jako przewodnik.

Dobre węglowodany to:

 • Warzywa: Wszystkie. Zaleca się codzienne spożywanie dużej ilości warzyw.
 • Owoce: większość z nich, ale upewnij się, że nie spożywasz więcej niż 4 owoców średniej wielkości, ponieważ poziom glukozy może wzrosnąć. Przykładami dobrych owoców mogą być jabłka, banany, pomarańcze, truskawki, maliny i jagody.
 • Rośliny strączkowe: Najpopularniejsze to soczewica, fasola i groch.
 • Orzechy: migdały, orzechy laskowe, orzechy nerkowca, orzechy brazylijskie i wiele innych. Staraj się skoncentrować na jedzeniu surowych owoców, a nie smażonych. Pieczony jest również opcją.
 • Nasiona: Chia, dynia lub słonecznik.
 • Produkty pełnoziarniste: Wybierz naturalne ziarna, takie jak czysty owies, komosa ryżowa, brązowy ryż itp.
 • Ziemniaki: Zwykłe lub słodkie ziemniaki, niemrożone, blanszowane przez supermarket.

hamburger, kobieta, centymetr

A złe węglowodany, których powinniśmy unikać to:

 • Napoje gazowane/sodowe bogate w cukier: napoje takie jak Coca Cola, Pepsi, Fanta itp.
 • Soki owocowe: Niestety soki owocowe są również bogate w niezdrowe cukry, nawet jeśli są zrobione z „owoców”. Nie różnią się zbytnio od napojów gazowanych.
 • Biały chleb: jest bogaty w rafinowane węglowodany, które mają niską zawartość niezbędnych składników odżywczych i są niezdrowe.
 • Ciastka i ciasteczka: zawierają niezdrowy cukier i rafinowaną pszenicę.
 • Lody: Większość rodzajów lodów dostępnych w supermarketach jest wyjątkowo bogata w cukry. Są wyjątki, które można znaleźć w miejscach oferujących lody rzemieślnicze lub lody.
 • Cukierki i Czekolada: Jeśli chcesz jeść czekoladę, wybierz wysokiej jakości ciemną czekoladę z dobrą zawartością kakao.
 • Frytki i frytki: Ziemniaki są ogólnie zdrowe, o ile nie są smażone.

Chociaż te pokarmy mogą być dobre dla niektórych osób, dla większości z nas najlepiej będzie unikać ich w jak największym stopniu.

Trzymajmy się zdrowego stylu życia

chleb, wartości odżywcze, węglowodany

Aby dobrze czuć się we własnym ciele, dobrze jest prowadzić zdrowy tryb życia. Jeśli chcemy lepiej kontrolować swoją wagę, ale napotykamy pewne trudności, może być potrzebna niewielka pomoc. Takimi mogą być naturalne tabletki zwane KetoGuru. Są najlepsze dla osób, które są włączone dieta ketonowa i unikanie węglowodanów za wszelką cenę. Nie powinniśmy jednak zapominać o dobrym odżywianiu, a także o aktywności fizycznej. Są potrzebne, aby nasz organizm mógł włączyć tryb spalania tłuszczu.

Aleksandra Smith