Jak chránit prostatu před hyperplazií a prostatitidou – bylinky, jídlo a další pracovní metody

 Chraňte prostatu před hyperplazií a prostatitidou

Všichni muži by se měli starat o své zdraví. Prevence je nejlepší léčbou, takže byste na to měli pamatovat, pokud si chcete život užít na maximum. Je známou skutečností, že po 40. výročí mnoho mužů má tendenci pociťovat přirozené hormonální změny, podobně jako menopauza u žen. Jsou definovány pojmem „andropauza“. Její projevy jsou spojeny s progresivně klesající hladinou testosteronu, zatímco hladina estrogenu (ženských pohlavních hormonů) zůstává stejná nebo relativně stoupá. To je důvod, proč se mohou objevit různé zdravotní problémy, protože většina z nich postihuje prostatu. Lékařští vědci vysvětlit že prostata je žláza, která se nachází pouze u mužů a má velikost vlašského ořechu. Nachází se těsně před konečníkem, pod hrdlem močového měchýře a obklopuje trubici, která odvádí moč z těla, známou také jako močová trubice. Tato žláza je zodpovědná za produkci bílé tekutiny, která chrání a vyživuje spermie.

S postupem věku, prostata má tendenci se zvětšovat a vyvíjí tlak na močovou trubici, což může vést k problémům, jako je prostatitida a hyperplazie prostaty. To vše také snižuje sexuální touhu a spouští nepříjemné příznaky, jako je erektilní dysfunkce a předčasná ejakulace. Naštěstí existují různé pracovní metody, které mohou udržovat dobré zdraví prostaty. V následujícím článku se s vámi podělíme o některé prospěšné bylinky a potraviny, které můžete konzumovat více pro zlepšení funkce prostaty. Kromě toho se dozvíte o některých užitečných metodách, které vám umožní chránit své zdraví a vyhnout se prostatitidě a hyperplazii prostaty. Pokud si chcete přečíst o dalších podobných tématech, čtěte tady.

Na začátku našeho článku bychom vám také rádi poradili, abyste v případě jakýchkoli problémů souvisejících s prostatou užívali organické doplňky stravy. Můžete se například podívat na Dozex kapsle. Jejich přírodní složení nejen zabraňuje prostatitidě, ale také zlepšuje potenci a libido u mužů.

Co je důležité pro udržení dobrého zdraví prostaty. Jak chránit prostatu před hyperplazií a prostatitidou? Užitečné bylinky a potraviny pro přírodní léčbu prostatitidy? Jaké jsou nejčastější příznaky prostatitidy? Jaká je nejlepší přírodní léčba prostatitidy?

Zajímavý fakt

Prostata má funkci produkovat bělavý sekret, který je součástí spermatu a slouží k ochraně a aktivaci spermií. Odtud jeho název, který ve staré řečtině znamená ochránce.

Nejčastější zdravotní problémy prostaty – prostatitida a hyperplazie prostaty

Zdravotní problémy prostaty

Problémy s prostatou jsou běžné u mužů v určitém věku, ale nejen. Stále více mladých mužů má také tendenci trpět různými zánětlivými procesy, které se vyskytují a negativně ovlivňují funkci prostaty. V tomto směru myšlení bychom měli zmínit, že existují dvě hlavní nemoci, které se vyvíjejí. V jednom případě jde o zvětšení prostaty (alias hyperplazie prostaty). Tento stav souvisí s nezhoubným zvětšením žlázového parenchymu. Druhým nejčastějším onemocněním prostaty je prostatitida. Jedná se o zánět prostaty, který může být akutní nebo chronický. To obvykle se vyvíjí po invazi bakteriálních patogenů do oblasti žlázy.

 • Zvětšení prostaty – lékařský termín pro tento stav je hyperplazie prostaty a je to nejčastější problém u mužů nad 45 let. Tento typ onemocnění obvykle debutuje s velmi charakteristickým klinickým obrazem, který zažil téměř každý dospělý muž. Kromě poruch ejakulace se příznaky mohou týkat i problematického nebo nemožného močení. Problémy s normálním vylučováním moči se vysvětlují přítomností zúžení močové trubice, které neumožňuje úplné a přesné vyprázdnění močového měchýře. V důsledku toho po močení zůstávají kapky. To souvisí s neúplným vyprázdněním močového měchýře. Statisticky touto nemocí trpí téměř 500 mužů do 50 let a ve věku 80 let statistiky uvádějí, že nemoc postihuje 90 % mužů.
 • Prostatitida – toto je další nejčastější onemocnění prostaty. Obvykle se vyskytuje u mladších mužů a často se rozvíjí u těch, kteří jsou sexuálně aktivnější. Jeho příznaky často podobat se u zvětšené prostaty, ale někdy k zánětu žlázy nemusí nutně dojít se zvětšením jejího objemu. Akutní zánět žlázy – akutní prostatitida – se může rozvinout s horečkou a bolestmi v kříži. Chronická prostatitida má mírnější příznaky, ale jsou výrazně běžné ve vývojovém stadiu onemocnění, protože často progreduje do exacerbací. Většina lékařů léčí tento stav antibiotiky na prostatitidu, ale existují také velmi prospěšné bylinky na prostatitidu, které mohou pomoci. Vigorense kapsle obsahují mnoho organických složek, které účinně zabraňují prostatitidě odstraněním jejích příznaků. Jedná se o jeden z nejúčinnějších doplňků pro zdraví prostaty na trhu.

Zde jsou nejčastější příznaky prostatitidy

 • Pálení při močení;
 • Časté nutkání močit;
 • Bolest břicha;
 • Obtížná erekce;
 • Bolestivá a předčasná ejakulace;
 • Krev v moči;
 • Ostrý zápach moči;
 • Bolest během defekace;
 • Bolest v dolní části zad, kolem stehen nebo genitálií;
 • Vodnatý sekret z penisu.

Hlavní příčiny, které spouštějí zdravotní problémy prostaty

Zdravotní problémy prostaty

Důvody vzniku a rozvoje problémů s prostatou nejsou dosud plně prozkoumány. Etiologie a patogeneze onemocnění prostaty jsou považovány za složité a závisí na mnoha věcech, jako jsou hormony, věk, růstové faktory, životní styl, strava, prostředí. Po 40. výročí dochází u mužů k přirozeným hormonálním změnám. Jsou definovány pojmem „andropauza“ a lze je ovlivnit v závislosti na životním stylu muže a jeho každodenních návycích. Její projevy jsou spojeny se snižováním hladiny testosteronu a zvyšující se koncentrací estrogenu. Důvodem toho všeho je přítomnost tzv. xenoestrogenů (falešných estrogenů). Nejčastějšími zdroji jsou různé petrochemické deriváty: pesticidy, plasty, emulgátory (obsažené téměř ve všech kosmetických přípravcích); maso ze zvířat léčených estrogenem. Všechny xenohormony jsou toxické a většina z nich má estrogenní účinek na mužské a ženské tělo. Odbourávání estrogenu probíhá v játrech, tzn. případné problémy s ní (zánětlivé procesy, hepatitida, cirhóza) by dále přispěly ke zvýšení hladiny estrogenu, a tím potenciálnímu nebezpečí prostatitidy a hyperplazie prostaty.

Mezi důvody, které vedou k prostatitidě a zvětšení prostaty, patří také:

 • nechráněný pohlavní styk;
 • Špatné návyky – dlouhá doba za volantem, nehybnost, nezdravé stravovací návyky, nedostatečná zdravotní péče atd.;
 • Predispozicí – zúžení a abnormality močové trubice, poranění prostaty způsobené pooperační infekcí;
 • Pokročilý věk;
 • Přeměna testosteronu na estrogen.

Nejlepší doporučení pro přírodní léčbu prostatitidy

Přírodní léčba prostatitidy

 • Zvyšte spotřebu čerstvého ovoce a zeleniny. Jsou bohaté na celou řadu protizánětlivých fytonutrientů – antioxidanty, vitamíny, minerály a vlákninu;
 • Začněte pít zelený čaj – obsahuje sloučeniny zvané katechiny. Hromadí se v prostatě, kde modelují tvorbu a aktivitu mužských hormonů a mají vliv na udržení dobrého zdraví prostaty a funkce prostaty;
 • Udržujte si zdravou váhu – byla prokázána souvislost mezi nadváhou a vysokým rizikem hyperplazie prostaty. Obezita v pase a na bocích je považována za velmi závažný predisponující faktor;
 • Provádějte pravidelné cvičení spálit kalorie a vyhnout se obezitě. Cvičení zlepšuje krevní oběh;
 • Kontrola stresu – výzkum zjistil vztah mezi stresovou aktivací sympatického nervového systému, hormonálními změnami a benigní hyperplazií prostaty;
 • mít pravidelnou sexuální aktivitu;
 • Omezte příjem alkoholu – Alkoholové metabolity v těle dráždí prostatu a zhoršují…