Chronická bolest kloubů – co je příznakem a jak ji léčit?

Jednou se pokusíš vstát od stolu. Pocit pálení vás náhle znehybní. Podpůrná bolest a křeče se mohou objevit v jakékoli oblasti těla. Především se ale vyskytuje v dolní části zad, kolen nebo zápěstí. Žádná věková skupina nemůže být chráněna před artritidou. Existuje více než 200 různých podskupin onemocnění. Mohou jím trpět mladí i staří. A moderní medicína zdaleka nevyvíjí lék. Jakmile ji budete mít, stačí se pokusit potlačit její příznaky.

Bolest kloubů je velmi častým problémem charakterizovaným pocitem bolesti kolem jedné nebo několika synoviálních tkání. V lékařství je známá jako artralgie. Bolestivé pocity se mohou objevit kdekoli v těle – kosti, chrupavky, šlachy nebo svaly. Bolesti kloubů mohou být mírné, objevují se pouze při určitých činnostech nebo po nich, nebo mohou být závažnější, což může vést k omezení pohybu. V takových případech ho jakýkoli tlak zcela znehybní. Arthritis Foundation spojuje bolest kloubů s mnoha příčinami.

Naštěstí dnes existuje mnoho různých způsobů, jak léčit mučivé bolesti kloubů. Věda a medicína pokročily na vrchol. Trh nabízí množství různých zcela přírodních řešení, která sterilizují křeče a pomáhají snižovat otoky a záněty. Jedním z oblíbených produktů v roce 2021 je teplý. Má zcela přírodní složení, které zahrnuje například propolis a chondroitinový komplex.

Proč se objevují bolesti a křeče kloubů? Jak je léčit přirozeně? Jaké potraviny mohou zlepšit synoviální pohodu? Jakým produktům bych se měl vyhnout? Proč se zdá, že se stav mých kloubů za špatného počasí zhoršuje?

Všechny odpovědi se dozvíte níže!

Bolesti kloubů – proč a kdy k nim dochází?

bolest kloubů

V závislosti na příčině se bolest může objevit při náhodné fyzické aktivitě nebo při odpočinku těla. Příznaky, které tento stav doprovázejí, mohou být teplo a otoky kloubů, ztuhlost a citlivost. Existuje také celkový pocit slabosti. Klouby vznikají spojením dvou nebo více kostí v lidské kostře. Umožňují pohyb kostí díky jejich pružnosti a pružnosti. Uvnitř nich je synoviální tekutina, která uvolňuje tření mezi kloubní chrupavkou a kostními konci.

Bolest kolen je nejčastější stížnost, následovaná bolestí ramene a kyčelního kloubu. Bolest kloubů však může postihnout kteroukoli část těla, od kotníků a chodidel až po ruce. S přibývajícím věkem se bolestivé klouby stávají stále častějším problémem. Bolest kloubů se může pohybovat od mírné až po oslabující. Mohou odeznít po několika týdnech (akutní bolest) nebo trvat měsíce (chronická bolest). I krátkodobá bolest a otoky kloubů mohou ovlivnit kvalitu života.

Proč se ale objevují bolesti a křeče kloubů? Toto jsou některé z hlavních důvodů:

 • Úrazy, intoxikace a dopady zevních traumat – následky poranění paže nebo nohy, zlomenina, vykloubení, natažení nebo natržení šlachy nebo svalu.
 • Infekční a parazitární onemocnění – nachlazení, chřipka, lymská borelióza, raná syfilis a virová onemocnění;
 • Nemoci pohybového aparátu a pojivové tkáně – burzitida, ankylozující spondylitida, revmatoidní artritida, osteoartróza nebo osteoporóza;

Proč nás bolí klouby více při sezónních změnách, dešti nebo špatném počasí?

klouby

Ve starověku Hippokrates prokázal spojení mezi vlhkým podnebím a bolestmi kloubů. Ale neměl vědecké nástroje, aby to dokázal. V průběhu let toto spojení vytvořili další odborníci. U pacientů dokonce pozorovali příznivý efekt při zahřívání zaníceného kloubu. Na základě toho začali lékaři lidem s podobnými problémy doporučovat, aby se přestěhovali do teplejších, slunnějších a méně vlhkých míst. Efekt byl velmi působivý, a tak začali tento vztah aktivně studovat.

Jednu z největších studií v tomto ohledu provedl tým z oddělení revmatologie v Boston Medical Center v Massachusetts. Zahrnovalo 200 pacientů z různých částí Ameriky s průměrným věkem 60-64 let. Tým sledoval jejich obtíže, bolest, symptomy, hodnoty teploty, barometrický tlak, srážky, vlhkost. Tým zaznamenával všechna data pro každého pacienta každý den po dobu 3 měsíců. Navzdory velkému množství dat vědci našli souvislost mezi nízkými teplotami, vysokou vlhkostí a závažností artritidy.

Jednak vědci poukazují na to, že barometrický tlak může být jedním z hlavních důvodů, proč nás při dešti bolí kolena, stehna a další klouby. Barometrický tlak je definován jako hmotnost okolní atmosféry. Když je barometrický tlak vyšší, roztahují se tělesné tkáně. Barometrický tlak obvykle před deštěm klesá. Nižší tlak vzduchu stlačuje tělo. Tkáně se naopak roztahují a vyvíjejí větší tlak na klouby. Tento tlak je stále téměř neznatelný. Bolest a křeče jsou způsobeny osmoreceptory v krevních cévách. Reagují na změny vnějšího prostředí a ovlivňují kardiovaskulární a nervový systém v těle. Podle vědců právě zde vznikají signály bolesti pro změny atmosférického tlaku.

Jak léčit bolestivé klouby přirozeně? – Několik odborných rad

Bolestivé klouby

Bez ohledu na příčinu bolesti a ztuhlosti kloubů existuje způsob, jak kontrolovat a zmírňovat příznaky a bolest. Lékaři doporučují různé techniky ke zmírnění situace. Samozřejmě je také dobré udržovat si zdravou váhu vyhýbáním se cukrům a nezdravým tukům. Pamatujte, že čím více kilo máte, tím více vás budou bolet klouby.

Níže jsme sestavili užší seznam toho nejlepšího:

 • Udržujte své klouby v teple;
 • Než vyrazíte ven, trochu je protáhněte;
 • Noste pohodlné boty (vyhněte se těm s vysokými podpatky nebo těžkou podrážkou);
 • V případě potřeby snižte svou váhu a udržujte si zdravé váhy vhodné pro vaši kostru;
 • Přestaňte kouřit, protože to způsobuje stres na pojivovou tkáň, což vede ke zvýšené bolesti;
 • Dělejte lehké cvičení, abyste zlepšili flexibilitu kloubů;
 • Přikládejte horké obklady na bolestivé klouby;
 • Akupunktura a masáž mohou také pomoci zmírnit bolest;
 • Jezte zdravé potraviny bohaté na vitamíny a minerály, zejména potraviny s Omega-3 mastnými kyselinami;

Vyřešte bolesti kloubů s pomocí matky přírody!

Bolesti a křeče kloubů mohou mít na lidský organismus vysilující vliv. Znehybní vás a odstraní veškerou touhu po životě. Chcete-li se s těmito příznaky vypořádat, můžete se vždy obrátit na vzácné dary matky přírody. Jedním z nejlépe preferovaných produktů pro zvýšenou pohyblivost a flexibilitu kloubů je Parafrax. Receptura produktu je založena na propolisu. Je to bezpečné a rychle se projeví a vrátí vás na správnou cestu!