Viss, ko ēdam un ar ko barojam savu ķermeni, ietekmē mūsu veselību un ārējo izskatu. Cilvēki patiešām nevar atļauties visu laiku ēst visu, ko vēlas, ja vēlas saglabāt labāko formu. Uztura speciālisti un dietologi iesaka ikvienam ievērot individuālu iknedēļas ēdienreižu plānu, kurā iekļautas uzturvielas no visām pārtikas produktu grupām.

Tomēr vienu vai divas dienas nedēļā varat ieturēt pauzi, kas ļauj cilvēkiem baudīt visa veida uzkodas un ēdienus. Protams, jāņem vērā esošās alerģijas. Mēs esam izveidojuši īsu sarakstu ar piemērotiem ēdienreižu plāniem, kuriem ir spēcīga pozitīva ietekme un kas nodrošina ātru un pareizu detoksikāciju.

Pieturēties pie šāda uztura plāna ar dažādu un barojošu ēdienu kombinēšanu nav īsti grūti. Pretēji izplatītajam uzskatam, lai sasniegtu perfektu figūru, nav jābadās. Pamatideja ir rūpēties par savu ķermeni, patērējot tikai veselīgas uzturvielas, kas palīdz organismam normāli funkcionēt. Mūsu organismam ir nepieciešams arī pietiekami daudz laika, lai uzņemtu barības vielas un pārvērstu tās enerģijā.

Tāpat jums nav pēkšņi jāsamazina ēdienreižu daudzums, jo tas var radīt papildu stresu jūsu ķermenim. Septiņu dienu diētas ēdienreizē ietver visus nepieciešamos vitamīnus, olbaltumvielas un minerālvielas. Diētas laikā varat ieturēt pauzi arī tā saucamajās “svētku dienās”. Šīs krāpšanās dienas ir iekļautas ēdienreižu plānā un ļauj ēst visu, kas jums patīk un patīk ēst.

Pareiza hidratācija ir arī ļoti svarīga diētai, jo mūsu smadzenes dažkārt liek mums domāt, ka esam izsalkuši, kad mums vajag tikai glāzi ūdens vai svaigi spiestas augļu sulas.

Zemāk mēs esam uzskaitījuši dažus ļoti vienkāršus un ārkārtīgi efektīvus ēdienus, kas apvieno ēdienreižu plānus, kas palīdzēs jums īsā laikā sasniegt perfektu ķermeņa formu un sapņu figūru. Turklāt šī pārtikas kombinētā diēta palīdzēs attīrīt organismu no kaitīgajiem parazītiem, sadedzināt uzkrātos taukus, palielināt fizisko aktivitāti un atgūt dzīvesprieku.

Atcerieties, ka katra sezona ir piemērota, lai atgūtu formu. Padomājiet par šo jauko kleitu un ērtajām biksēm, kas ir jūsu iecienītākajās krāsās, bet jūs nevarat tās valkāt, jo tās ir dažus kleitu izmērus par mazu jūsu pašreizējai figūrai. Ir pienācis laiks atbrīvot savu skapi no šādām drēbēm un ķerties pie tā, lai tās atkal ieliktu.

Vai tu jau zināji?

Veselīgs uzturs ir ārkārtīgi dārgs lielākajā daļā pasaules valstu. Nav nejaušība, ka cilvēki, kuri gūst zemākos ienākumus Amerikas Savienotajās Valstīs, ir arī to cilvēku vidū, kuri, visticamāk, kļūst aptaukojušies. Viņu algas ļauj patērēt galvenokārt gatavus ēdienus un ēdienus no ātrās ēdināšanas restorāniem. Svaigi augļi un dārzeņi ir gandrīz desmit reizes dārgāki nekā saldētas preces.

7 dienu ēdienreižu apvienošanas plāns

Uztura kombinācijas ir ārkārtīgi noderīgas un efektīvas, ja tās praktizē vairākas reizes gadā. Tie palīdz veiksmīgi detoksicēt aknas. Rudens ir ļoti piemērots gadalaiks, lai īstenotu šādu pārtikas kombinēšanas plānu, jo tas attīra un sagatavo organismu tradicionālo ziemas ēdienu augsta tauku satura patēriņam.

Katra šīs 7 dienu pārtikas kombinētās diētas diena ir noteikta citai pārtikas grupai. Tomēr brokastis katru dienu paliek nemainīgas: puse greipfrūta ar rupjmaizes šķēli un glāze melnās, zaļās vai baltās tējas. Ir atļauta arī kafija, bet saldinātāji ir aizliegti.

Pirmā diena ir veltīta neapstrādātiem dārzeņiem. Tos nedrīkst pakļaut nekādam karstumam, bet var ēst, piemēram, salātu veidā ar ļoti mazu mērci. Galvenā uzmanība jāpievērš zaļajiem un lapu dārzeņiem.

Otrā diena ir veltīta augļiem. Liela uzmanība tiek pievērsta citrusaugļiem. Augļus var ēst arī žāvētā veidā.

Trešajā dienā uzsvars tiek likts uz piena produktiem ar zemu tauku saturu un ceturtajā dienā uzsvars tiek likts uz augļu un dārzeņu kombināciju. Ir jāapsver un jāpiemēro pirmās un otrās dienas noteikumi. Pievērsiet uzmanību arī porciju sadalīšanai.

Piektās dienas moto ir sarkanā gaļa, piemēram, jēra gaļa, teļa gaļa un cūkgaļa. Gaļu pēc jūsu izvēles nedrīkst apcept taukos un vispirms no gaļas jānoņem visi tauki. Dienas laikā nedrīkst apēst vairāk par 600 gramiem gaļas.

Sestajā dienā jums ir nepieciešama liesa gaļa, piemēram, tītars, vistas gaļa un zivis. Ieteicams ierobežot daudzumu līdz 600-700 gramiem.

Septītajā dienā var veikt pārtraukumu, lai sagatavotu ķermeni normālam uztura plānam. Jebkas notiek šajā dienā, ja vien tajā nav daudz cukura un tas nav cepts!

Ievērojot šo diētu, lūgums neaizmirst, ka tajās dienās, kas ir piešķirtas ļoti specifiskai pārtikas grupai, arī pārtikas patēriņš ir ierobežots tieši šai grupai.

3 olbaltumvielu diētas varianti

Olbaltumvielas ir ļoti svarīgas mūsu organisma veselībai, jo, atrodoties tīrā veidā, tās nodrošina visu ķermenim nepieciešamo enerģiju un vitalitāti tā pareizai darbībai. Šī barojošā diēta ir īpaši piemērota cilvēkiem, kuri vēlas veidot muskuļus, taču, protams, to var izdarīt arī jebkurš cits. Ir trīs populāri šīs diētas varianti.

Izvēloties pirmo variantu, jāņem vērā, ka tajā brokastīs ir paredzēti 6 olu baltumi, kurus sajauc un apcep ar spinātiem. Pusdienās ir 150 grami ceptas vistas krūtiņas un tomāts, bet vakariņās ir 200 līdz 250 grami pēc jūsu izvēles zivs, kas pagatavota ar pupiņām.

Otrajā variantā brokastīs ir 100 grami rostbifs kopā ar tomātu salātiem. Pusdienas sastāv no 100 gramiem attaukota biezpiena ar ceptu ābolu. Vakariņās ir 150 grami zema tauku satura jogurta un neapstrādāts gurķis.

Trešais olbaltumvielu diētas variants ir vieglākais un arī pievilcīgākais. Tas ir vislabāk piemērots sievietēm. Katrs rīts sākas ar 100 gramiem tofu un 4 līdz 5 olīvām. Pusdienās ir iekļauti grezni salāti, 250 grami neapstrādātu dārzeņu un jūras velšu pēc jūsu izvēles, kā arī viegla mērce. Vakariņas sastāv no 150 gramiem grilētām aknām, līdz ar to gaļu var brīvi izvēlēties.

Barojoša 7 dienu augļu diēta

Šo diētu ir ārkārtīgi grūti ievērot, taču tā ir ļoti labvēlīga un uzmundrinoša ķermeņa veselībai. Pirmās trīs 7 dienu augļu diētas cikla dienas atkārtojas nākamās trīs dienas, bet septītā diena ir veltīta pārtraukumam, iecienītākā ēdiena baudīšanai un atgriešanās pie ierastā ēdiena patēriņa.

Pirmā diena sākas ar banānu un 100 gramiem zema tauku satura jogurta. Tas turpinās pusdienlaikā ar augļu salātiem,…